Czy toczeń można leczyć marihuaną?

Współczesne sposoby na walkę z chorobami

Dwudziesty pierwszy wiek to stulecie, które zapewnia nam nieograniczony dostęp do szeroko pojętych usług medycznych oraz terapii, również tych niekonwencjonalnych. Jeśli terapia konwencjonalna, której jesteśmy poddawani, nie przynosi spodziewanych rezultatów, warto rozważyć skorzystanie z szeregu niestandardowych metod leczenia. Kto wie, może taka metoda w przyszłości uratuje nam życie?

Marihuana jako jedna z metod na walkę z chorobami

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale marihuana może z powodzeniem pełnić szereg funkcji w medycynie. Sprawdza się przy zwalczaniu oraz profilaktyce szerokiej gamy chorób, takich jak chociażby stwardnienie rozsiane, nowotwory, zespół stresu pourazowego czy anemia sierpowata. Wykorzystuje się ją również do przeciwdziałania chorobie o nazwie toczeń.

Toczeń – co to za choroba?

Toczeń to schorzenie autoimmunologiczne, które powoduje szereg dolegliwości takich jak: czerwona wysypka, dokuczliwe obrzęki stawów, gorączka, nieprzyjemny ucisk w okolicach klatki piersiowej oraz obrzęk węzłów chłonnych.

Marihuana w walce z toczeniem

Prekursorką w tej dziedzinie okazała się kobieta o nazwisku Kristen Peskulski. Pewnego dnia, w trakcie dokuczającego jej bólu postanowiła, że zapali marihuanę. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ dzięki temu niemal natychmiast znaczna ilość dolegliwości, która jej doskwierała minęła. Marihuana spowodowała, że wszelkie objawy tej uciążliwej choroby uległy pomniejszeniu. Warto więc korzystać z tej rośliny również w przypadku tej choroby.

Źródło – https://www.taniesianie.pl/